Kuldsed retriiverid

Kuldne retriiver sobib ideaalselt lastega peresse. Lapsi tuleks algusest peale õpetada koeraga õigesti käituma. Kindlasti ei tohiks jätta väikeseid lapsi kutsikaga üksinda. Iga nurka aetud ja kiusatud koer, tõust olenemata, võib rünnata.

Kuldsed retriiverid ajavad siiski suhteliselt palju karva. Kuldne ei ole sobilik inimesele, kes armastab laitmatut puhtust ega soovi tubast koera.

Neil on vetthülgav pealiskarv ja soe aluskarv, mis vahetub ~2x aastas. Pori ja mustus jääb hästi pikkade karvade külge, kuid pudeneb maha, kui koer on kuivanud. Võimalusel võiks külastada paar korda aastas trimmijat, kes pügab ära üleliigse karva.

Kuldne retriiver aretati algselt jahiks ja tahab seetõttu rohkem tegelemist, kui näiteks seltsikoerad. Kuldsed ei haugu palju .

Kuldne retriiver naudib oma peremehega koos tegutsemist. Täiskasvanud, juba väljaarenenud koer on ideaalne kaaslane metsajooksuks, jahile, erinevate harrastuste jaoks jm-le.  Nii püsib koer terve ja heas vormis.

Kutsikad-koerad vanuseni 18 kuud peaksid liikuma vaid nii palju kui nad ise soovivad (liigeste düsplaasia tekkimise oht). Üldiselt piisab noorele koerale korraga max ~30 minutist per kord, rohkem kulutab energiat mõttetöö ja igasugune koolitus.

Füüsiliselt saavad kuldsed retriiverid täiskasvanuks umbes 2-aastaselt. Vaimne areng sõltub indiviidist aga tavaliselt mitte enne 3ndat eluaastat. Kuldne on üldjuhul kogu elu rõõmsameelne ja mänguhimuline.

Enamus kuldseid retriivereid armastab ujuda. Tutvusta kutsikat veekoguga tasapisi, las ta ise uurib ja otsutab kuna on kõige õigem aeg veega tutvust teha.

Iseloomu puhul on oluline, milline on kutsika vanemate iseloom – võimaluse korral tutvu kutsika vanematega.

"Koertega koos olles ei tunne vaim kunagi üksildust. Me kuulume kokku." (Baffini saare inuiitide ütlus)