Kuldsete retriiverite tõustandard

Grupikuuluvus: FCI rühm 8, alarühm 1, brititõug.

Üldine välimus: Proportsionaalne, aktiivne, jõulise ja sujuvate liigutustega koer, sõbralik ilme ja olek.

Iseloom: tark, intelligentne ja tõule omase töötahtega.

Temperament: heatahtlik, sõbralik ja usaldav.

Pea: Proportsionaalne ja selgepiiriliste joontega pea, mitte jämeda koljuga, liitub hästi kaelaga. Koon jõuline, lai ja sügav. Koon ja pea on suures plaanis sama pikkused. Otsaesine selgepiiriline. Nina must.

Silmad: tumepruunid, üksteisest lahus asetsevad. Silmaääred tumedad.

Kõrvad: keskmise suurusega, asetsevad silmade kõrgusel.

Suu: tugevad lõuad. Täiuslik, korrapärane hambumus, s.t. alalõua esihambad puudutavad kergesti ülalõua esihammaste tagapinda.

Kael: pikk, kuiv ja lihaseline. Esiosa: Jõuline luustik, pikk ja hästi tahapoole hoiduv õlg, pikk õlavars, sirged esijalad.

Keha: Proportsionaalne, tervikliku, sügava ja pika rinnakorviga. Ribid pikad ja hästi kaardunud. Lameda seljajoonega.

Tagaosa: Tugev nimmeosa, hea nurga all lihaliste reitega tagajalad. Madalal asetsevad kannad, tagajalad tagant vaadates paralleelsed, mitte sisse-või väljapoole kaardus.

Käpad: Ümarad, sarnased kassikäppadele, tugevad.

Saba: Ulatub kuni kannani. Kinnitub seljajoone kõrgusel ja koer hoiab saba sirgelt seljajoonega. Sabaots ei tohi kaarduda.

Liikumine: Jõuline, paralleelne. Samm pikk ja vaba. Esimesed jalad ei tõuse kõrgele. Karvkate: Sile või lainjas, rohkete rippuvate karvadega. Tihe, vett hülgav aluskarv.

Värv: Ükskõik milline kulla või koorevärv, ei või olla punane ega mahagoni värvi. Lubatud on mõned valged karvad rinnaosas.

Turjakõrgus: Isastel 56 – 61 cm ja emastel 51 – 56 cm.

Kuldne on suurepärane perekoer, ta on väga sõbralik ja heatahtlik, omab suurt töötahet ja soovi peremehele meele järele olla, mis teeb tema dresseerimise võrdlemisi lihtsaks. Ta tahab alati olla oma perega koos ja otsib ka magamiseks paiga, kust saab peres toimuvaga kursis olla. Kui lasta kuldne omapäi uitama (näiteks metsas või piknikul olles) siis käib ta aeg-ajalt kontrollimas, kas pererahvaga on kõik ikka korras ja ega keegi äkki tema “abi” ei vaja. Kuldsetel, nagu retriiveritel üldse, on enamasti suur söögiisu. Ta on valmis sööma ükskõik mida ja ükskõik mis olekus, hoolimata sellest kas tal on kõht tühi või mitte. Muidugi on ka mõningaid vähese isuga erandeid.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

"Koertega koos olles ei tunne vaim kunagi üksildust. Me kuulume kokku." (Baffini saare inuiitide ütlus)